24. 6. 2025 - Kryštof Morong
Česká U23 navštívila hradeckou radnici. Podporu hráčům osobně vyjádřila i primátorka Pavlína Springerová
Čeští hokejbalisté do 23 let vstoupí ve středu 25. června v 18 hodin do šampionátu zápasem se Spojenými státy americkými. Den před zahájením však osobně přivítala primátorka pořádajícího města národní tým na Magistrátu Hradce Králové. „Ráda bych, aby mistrovství světa v Hradci probudilo pravou hokejbalovou horečku. Fanoušci si užijí nejen skvělý sportovní zážitek, ale i naše krásné město, které letos slaví osmisté narozeniny,“ sdělila Pavlína Springerová.
Zároveň zdůraznila, že v Hradci Králové má hokejbal dlouholetou tradici a věří, že právě mistrovství světa přiláká na tribuny mnoho fanoušků. Rovněž doufá, že šampionát zvýší popularitu tohoto sportu i nábor dětí. „Paní primátorka nás mile přivítala, moc se těší až mistrovství odstartuje. Na památku nám předala suvenýry a my ji zase na oplátku obdarovali těmi hokejbalovými. Popřála nám hodně štěstí a řekla, že nás přijde i osobně podpořit na stadion,“ dodal bezprostředně po setkání trenér Jiří Mašík.
Juniorský šampionát se do České republiky vrací po dvou letech, kdy turnaj hostil Liberec. Nyní se mistrovství světa přesouvá ze severu na východ Čech. Domácí hokejbalisty za obhajobou zlaté medaile bude opět hnát skvělá fanouškovská kulisa v ČPP Aréně.

Česká reprezentace do 23 let u primátorky Hradce Králové Pavlíny Springerové. Zdroj fotky: Stanislav Souček
